Orta Doğu

1 den 9 e 9 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Amerikan İşgalinin ardından IRAK'TA DEVLET İN...

20,00₺

KDVsiz: 18,52₺

Irak'ın gelecekte nasıl bir siyasi, hukuki, ekonomik ve askeri yapıya kavuşacağı ile ilgili belirsizlikler, beklenmeyen olayların ortaya çıkması olasılığı kadar, sorun kaynaklarının nasıl gelişeceğinin bilinmezliğinden doğmaktadır. Irak'ın Türkiye, komşu ülkeler ve küresel güvenlik açısından taşıdığ..

Beşşar Esad Suriyesi'nde Reform

10,00₺

KDVsiz: 9,26₺

11 Eylül sonrası teröre karşı küresel savaş döneminde Ortadoğu siyaseti denilince en fazla gündeme gelen ülkelerden biri Suriye’dir. Hem bölge siyaseti, hem de uluslararası sistem ile ilişkileri Suriye için aslında çokta olumlu olmayan bu gözler önünde olma durumunu dayatmaktadır. Bu kadar fazla ilg..

Büyük Ortadoğu Projesi: Yeni Oluşumlar ve Değ...

15,00₺

KDVsiz: 13,89₺

11 Eylül terör saldırıları sonrasında ABD'nin uyguladığı yeni Dış Politika ve Güvenlik Stratejisi; Büyük Ortadoğu'da meydana gelen gelişmeleri, NATO'nun genişlemesi ve değişimi ile dış politika gündeminin en önemli konularından biri olan “Büyük Ortadoğu Projesi”ni ele almaktadır. ABD'nin 16.03.2006 ..

Irak Savaşı Sonrası Ortadoğu

10,00₺

KDVsiz: 9,26₺

Ortadoğu siyaseti ve uluslararası ilişkileri ile ilgili faydalı bir derleme. Kitapta Ortadoğu sorunları ile ilgili okur kitlesine alanında uzman akademisyenler tarafından güncel bilgiler sunuluyor.Hasan Köni, Yeditepe Üniversitesi“Ortadoğu siyasetine ışık tutacak değerli bir derleme. Bölgeyi anlamak..

Küresel Sistemde Dış Politika Stratejileri

15,00₺

KDVsiz: 13,89₺

Dış politika çağlar boyunca insan topluluklarının ilgisini çekmiştir. Çünkü dış politika her zaman, iki toplum, iki kabile, iki site devleti, iki ülke ve iki devlet arasında, güvenlik başta olmak üzere, çeşitli ilişkileri düzenlemiştir. Merkantilizmle beraber dış politika, ticari ayrıcalık elde eder..

Mezhepler, Etnisite ve Çatışma Çözümü

25,00₺

KDVsiz: 23,15₺

“Orta Doğu’nun içinde bulunduğu en önemli sorun mezhepler, etnisite ve çatışma çözümüdür. Bugün gelinen noktada yüksek nitelikli insan kaynağına sahip olmayan, uluslararası iş bölümünden nitelikli pay alamayan ülkelerin güçlü olması da entegrasyon kurması da mümkün değildir. Sadece din, dil, tarih v..

Turkey and the Greater Middle East

14,00₺

KDVsiz: 12,96₺

Although traces of a greater Middle Eastern identity go back to the early 1990s, recent events and policy discussions on the Greater Middle East that view the region as having a discrete political as well as geographic identity have gained prominence in political circles and in academic analysis. Si..

Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya'yı Neler Bekliyor?

10,00₺

KDVsiz: 9,26₺

“Türkiye, Ortadoğu ve Avrasya’yı Neler Bekliyor?” Başlıklı bu eser 21’inci yüzyılda Türkiye’nin Uluslararası Sistem içindeki konumuna yönelik önemli öngörülerde bulunmaktadır. Ortadoğu ve Avrasya’da ortaya çıkabilecek muhtemel gelişmeler ile yansımaları ve yönelimleri üzerinde ayrıntılı olarak durul..

War in the Gardens of Babylon: The Middle East Aft...

12,00₺

KDVsiz: 11,11₺

The Middle Eastern region is at a critical turning point. The problems emerging from within Middle Eastern countries are now transnational in character and most have a global reach. In return, these nations are facing outside reform plans that may well affect their futures for decades to come. This ..

1 den 9 e 9 (1 sayfa) ürün gösteriliyor