Güvenlik

TASAM çalışma alanları dış politikada Kıtasal bazda Afrika, Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Karayipler ile Kuzey Amerika; Bölgesel bazda Balkanlar, Orta Doğu, Akdeniz ve Karadeniz - Kafkas; Kimliksel bazda Türk Dünyası ve İslam Dünyası iken Ulusal bazda ise Türkiye’dir.
1 den 12 e 12 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

TASAM

Atlantik’ten Hint Okyanusu’na Geleceğin İnş...

110,33₺

KDVsiz: 93,50₺

ÖNSÖZ Yazısından; “… Ekonomistlerin son değerlendirmelerine göre; pandemiye bağlı olarak küresel ekonominin 5,5 trilyon dolar civarı darbe alacağı tahmin edilmektedir. Türev piyasalardaki kayıp onlarca trilyon doları bulmuş, istihdam kaybı riski taşıyan kişi sayısı 1 milyara yaklaşmıştır...

TASAM

Çin-Japon Anlaşmazlığında Doğu Çin Denizi, ...

120,36₺

KDVsiz: 102,00₺

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM, Dr. Cengiz Topel MERMER’in hazırladığı “Çin-Japon Anlaşmazlığında Doğu Çin Denizi Derinlerdeki Travmalar” isimli stratejik raporu yayımladı TASAM’ın 80. Stratejik Rapor’u olarak yayımlanan çalışma 34 sayfad..

rating

Devlet Doğasının Değişimi: Güvenliğin Sın...

110,33₺

KDVsiz: 93,50₺

“Güvenlik algılamalarında meydana gelen değişimin en önemli sebeplerinden birisi; tehdidin tek boyutlu, devletten devlete olma klasik konumundan çıkarak asimetrik ve çok boyutlu bir konuma ulaşmasıdır. Bu çerçevede devlet doğasının değişimi ile yeni devlet ve toplum mekanizmaları, yeni güvenlik anla..

TASAM

rating

Geleceğin Güvenliği

130,39₺

KDVsiz: 110,50₺

“Toprağın en kıymetli olduğu dönem, imparatorluklar çağı ki Osmanlı Devleti de bunlardan bir tanesi idi. Sonra makinenin en kıymetli olduğu bir döneme geçildi. Avrupa Sanayi Devrimi ile başladı, ulus devletler ve büyük devletler çağını getirdi. Biz de birinci Dünya Savaşı’nı takip eden Kurtuluş Sava..

Güvenlik Ekosisteminde Stratejik Dönüşüm 1
Yeni

TASAM

Güvenlik Ekosisteminde Stratejik Dönüşüm 1

140,00₺

KDVsiz: 140,00₺

TASAM Millî Savunma ve Güvenlik Enstitüsü (MSGE) tarafından“Ekosistemde Stratejik Dönüşüm: İklim, Gıda, Demografi, Meritokrasi,Ekonomi, Sağlık, Eğitim, İstihdam, Aile-Gençlik ve Şehir Güvenliği” anateması altında küresel ölçekte katılımla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun100. yılında düzenlenen 9...

Güvenlik Ekosisteminde Stratejik Dönüşüm 2
Yeni

TASAM

Güvenlik Ekosisteminde Stratejik Dönüşüm 2

140,00₺

KDVsiz: 140,00₺

Eğitim, kısaca, bireyde arzu edilen davranışların oluşturulması süreci olaraktanımlanmaktadır. Hem kişisel yönden hem devlet açısından eğitim, oldukçahassas ve sosyal bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, eğitim, genelitibariyle, sonuçlarının ve/veya çıktılarının değerlendirilebilmesi için ..

TASAM

Kovid-19 Sonrası Geleceğin Güvenlik Kurumları ...

130,39₺

KDVsiz: 110,50₺

ÖNSÖZ’den“ ‘Güç ve Gücün Mülkiyeti’ kavramı uzun yıllardır ifade ettiğimiz gibi hızla değişmektedir. Konvansiyonel olan her şeyin; büyük ordular, büyük kalabalıklar, büyük memur ve uzman kitleleri başta olmak üzere, savunma sanayii kapasitelerinin ya da onlara destek veren kurumların - üretim ya..

TASAM

rating

Küresel Yönetişim, Güvenlik ve Aktörler:70. Y...

130,39₺

KDVsiz: 110,50₺

(E) Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül “BM, Dünyanın Ahlâki Şuuru Olmalıdır”Küresel Yönetişim, Güvenlik ve Aktörler: 70. Yılında BM kitabının Sunuş kısmında (E) Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül şunları söylüyor “Tanınmış bilim adamı MASLOW’a göre, insan ihtiyaçlarının hiyerarşisinde güvenlik en temel ..

Post- Güvenlik İkilemler, Entegrasyonlar, Modell...
Yeni

TASAM

Post- Güvenlik İkilemler, Entegrasyonlar, Modell...

119,00₺

KDVsiz: 119,00₺

21. yüzyılın temel zorluğu çağdaş küresel güvenlik problemlerinin kapsamı, ölçeği ve doğası ile uyumlu kuramsal çerçeve yokluğudur. Sermaye kaynaklı oluşan post-güvenlik yapısı ve bu yapının stratejik hamleleri ile oluşan ve yeniden önem kazanan jeopolitik; Doğu ile Batı arasında yaşanmaktadır. ..

Post-Güvenlik Jeopolitik: Çin, Rusya, Hindistan,...
Yeni

TASAM

Post-Güvenlik Jeopolitik: Çin, Rusya, Hindistan,...

119,00₺

KDVsiz: 119,00₺

Söz Başı’ndan“ ‘Bir musibet, bin nasihatten evladır’ atasözümüz, pandemi ile hem Türkiye için hem dünya için doğruluğunu teyit etmiştir. Gelinen noktada küresel anlamda hem kendi elimizle yaptığımız hatalar hem uluslararası sistemin sağlıklı çalışmaması hem de ulus devletlerin za..

TASAM

Yeni Dünya Ekonomi ve Güvenlik Mimarisi

130,39₺

KDVsiz: 110,50₺

Önümüzdeki şekillenen uluslararası sistemi anlamak açısından bazı sorulara birlikte cevap arayalım. Güç ve gücün mülkiyeti kavramı değişiyor. Yani konvansiyonel olan her şeyin; büyük ordular, büyük kalabalıklar, büyük memur ve uzman kitleleri başta olmak üzere, savunma sanayii kapasitelerinin ya..

TASAM

rating

Yeni Güvenlik Ekosistemi ve Çok Taraflı Bedeli

110,33₺

KDVsiz: 93,50₺

“Yeni Güvenlik Ekosistemi ve Çok Taraflı Bedeli” yeni bir kavram ve bedel konusu, daha çok Başkan Trump’ın iktidara gelmesiyle çok fazla konuşulmaya başlanmış bir süreç. Çünkü Batı’daki ekonomik daralmaya bağlı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin artık güvenlik otoritesinden kaynaklanan, dolaylı ..

1 den 12 e 12 (1 sayfa) ürün gösteriliyor